Banka müdürü: Eski Postbank patronu Frank Strauss 54 yaşında öldü

trueliving

New member
İşletme banka yöneticisi

Postbank'ın eski patronu Frank Strauss 54 yaşında hayatını kaybetti

20:53 itibariyle| Okuma süresi: 2 dakika

Deutsche Bank-Frank Strauss

Frank Strauß arkasında bir eş ve iki çocuk bırakıyor

Kaynak: dpa/Arne Dedert

Yönetici neredeyse 30 yıl boyunca Deutsche Bank ve Postbank'ta çalıştı. Frank Strauss şimdi 54 yaşında öldü. Ölümü “ani ve beklenmedik” oldu.

DDeutsche Bank Pazar günü yaptığı açıklamada, eski Postbank patronu Frank Strauss'un geçen hafta 54 yaşında “aniden ve beklenmedik bir şekilde” öldüğünü duyurdu. Yönetici, altı yıl boyunca Postbank'ın yönetim kurulu başkanlığını yaptı ve Bonn enstitüsü Deutsche Bank'ın özel müşteri işlerine entegre edildikten sonra, iki yıl boyunca Almanya'nın en büyük finans kuruluşunun yönetim kurulu üyesi oldu. Ailenin avukatı Matthias Prinz, Strauss'un huzur içinde uykuya daldığını söyledi. Arkasında bir eş ve iki çocuk bırakıyor.

Frank Strauss profesyonel yaşamının büyük bir bölümünü Deutsche Bank Grubu'nda geçirdi. Iserlohn'da bankacı olarak eğitim aldıktan sonra 1995 yılında Frankfurt'a geldi ve burada Deutsche Bank ve o zamanki iştiraki Deutsche Bank 24'te çeşitli yönetici pozisyonlarında çalıştı. 2006 yılında Alman iç pazarındaki özel ve ticari müşteri bölümünün yönetimini devraldı. Strauss aynı zamanda profesyonel bir buz hokeyi oyuncusu olarak da tanındı.

ayrıca oku

Deutsche Bank'ın eski patronu Rolf Breuer

Eski Deutsche Bank patronu (†86)

Meslektaşları “çok erken ölümün” yasını tutuyor

Strauß, 2011 yılında satış müdürü olarak Postbank'a geçti ve bir yıl sonra enstitünün yönetim kurulu başkanlığını devraldı. 2017-2019 yılları arasında Deutsche Bank'ın İcra Kurulu üyesi olarak görev yaptı ve burada özel ve kurumsal müşteri bankasına başkanlık etti; başlangıçta Christian Sewing ile birlikte, CEO olarak atanmasının ardından Nisan 2018'den itibaren tek başına.

Bankanın açıklamasında Sewing'in, “Frank Strauss'un çok erken ölümü, Deutsche Bank'taki birçok meslektaşım gibi beni de dehşete ve derin üzüntüye boğdu” dedi. “Deutsche Bank ve Postbank'ta neredeyse 30 yıl boyunca, özellikle özel müşteri işimize büyük katkılarda bulundu.”