Bürokrasi: Vatandaşlar nihayet dijital yönetim istiyor

trueliving

New member
İşletme PwC çalışması

Vatandaşlar nihayet dijital yönetim istiyor

Şu tarihten itibaren: 20 Ocak 2024| Okuma süresi: 2 dakika

Kağıt dosyaların raf ömrü çok uzundur ancak aranması da zordur

Kaynak: resim ittifakı/dpa

Hükümet, Almanya'daki idareyi modernleştirme ve dijitalleştirme yönünde iddialı bir vaatle işe başladı. Vatandaşın da isteği budur. Sadece trafik ışıkları uygulamada pek ilerleme kaydetmiyor.

vAlmanların yüzde 92'si idari süreçlerin online olarak yürütülmesini istiyor. Yüzde 78'i halihazırda yönetimin dijital olanaklarını kullanıyor. Bu, yalnızca WELT AM SONNTAG'a sunulan yönetim danışmanlığı PwC tarafından yapılan bir araştırmadan ortaya çıkıyor. 4.000'den fazla kişiyle anket yapıldı.

PwC, verileri 2017 yılında bir kez toplamıştı. O zamanlar vatandaşların neredeyse üçte ikisi dijital yönetimi kullanıyordu.

ayrıca oku

107499820_

“Goller çok kaçırıldı”

Ankete katılanların yüzde 84'ü şu anda tüm idari süreçlerin merkezi olarak bir araya geldiği bir dijital vatandaş hesabı istiyor. Ancak onay 2017'de yüzde 90'dan düştü. PwC ortağı Borries Hauke-Thiemian, “Düşük değerin nedeni, katılımcıların veri koruma konusunda daha fazla endişe duyması olabilir” diyor. Devlet kurumlarının performansına duyulan güvenin azalması da bir neden.

Bürokratik engelleri azaltmak, idari süreçlere elektronik erişim sağlamak ve iş süreçlerini uyarlamak için artık daha fazla kararlılığa ihtiyaç var. Hauke-Thiemian tüm bunların “çok çekingen bir şekilde” gerçekleştiğini söylüyor ve şunu ekliyor: “Yönetim içinde de daha fazla dijitalleşmeye ihtiyaç duyuyor.”

ayrıca oku

Bunun yerine sıklıkla “geçmişin araçları” kullanılıyor. Vasıflı işçi eksikliği veya birçok makamdaki “süreç verimsizlikleri” gibi zorluklar ancak modern teknolojiyle aşılabilir.

ayrıca oku

Tanıtım yazısı Sadece yatırım yapın

Ancak burada trafik ışıkları hedefini şaşırma tehlikesiyle karşı karşıya. Sanayi derneği Bitkom'a göre, 334 dijital politika projesinin yalnızca yüzde 18'i hayata geçirildi ve yedi projeden biri henüz ele alınmadı bile.

Burada üçüncü taraflardan içerik bulacaksınız

Gömülü içeriğin görüntülenmesi için, üçüncü taraf sağlayıcılar olarak gömülü içeriğin sağlayıcıları bu izni gerektirdiğinden, kişisel verilerin iletilmesi ve işlenmesine ilişkin geri alınabilir onayınız gereklidir. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Anahtarı “açık” konuma getirerek bunu kabul etmiş olursunuz (herhangi bir zamanda iptal edilebilir). Bu aynı zamanda GDPR Madde 49 (1) (a) uyarınca belirli kişisel verilerin ABD dahil üçüncü ülkelere aktarılmasına ilişkin onayınızı da içerir. Bu konuda daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Sayfanın altındaki anahtarı ve gizliliği kullanarak onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.