Değerli metal hırsızlıklarından sonra: Aurubis denetim kurulu, yönetim kurulu üyeleriyle faaliyetlerini sona erdirme konusunda konuşuyor

trueliving

New member
Hamburg Değerli metal hırsızlıklarından sonra

Aurubis denetim kurulu, yönetim kurulu üyeleriyle faaliyetlerinin sonu hakkında konuşuyor

Şu tarihten itibaren: 22 Ocak 2024| Okuma süresi: 2 dakika

Aurubis'in CEO'su Roland Harings

Aurubis CEO'su Roland Harings işinden korkmalı

Kaynak: Bertold Fabricius

WELT podcast'lerimizi buradan dinleyebilirsiniz

Gömülü içeriğin görüntülenmesi için, üçüncü taraf sağlayıcılar olarak gömülü içeriğin sağlayıcıları bu izni gerektirdiğinden, kişisel verilerin iletilmesi ve işlenmesine ilişkin geri alınabilir onayınız gereklidir. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Anahtarı “açık” konuma getirerek bunu kabul etmiş olursunuz (herhangi bir zamanda iptal edilebilir). Bu aynı zamanda GDPR Madde 49 (1) (a) uyarınca belirli kişisel verilerin ABD dahil üçüncü ülkelere aktarılmasına ilişkin onayınızı da içerir. Bu konuda daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Sayfanın altındaki anahtarı ve gizliliği kullanarak onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Elektronik veya egzoz katalizörleri geri dönüştürülen çok miktarda metal içerir. Ayrıca suçluların ilgilendiği değerli metaller de var. Hamburg merkezli Aurubiler bu tür suçluların önde gelen kurbanlarından biri haline geldi ve bunun yönetim kurulu odası için de sonuçları oldu. Ve zaten yeni bir vaka var.

NHamburglu bakır üreticisi Aurubis'te dolandırıcılığın neden olduğu üç haneli milyonluk zararın ardından, CEO Roland Harings de dahil olmak üzere dört yönetim kurulu üyesinden üçü kişisel sonuçlarla tehdit ediliyor. Aurubis'in Pazartesi akşamı duyurduğu gibi, Denetleme Kurulu temsilcileri şu anda “Yönetim Kurulu'nun üç üyesiyle Yönetim Kurulu faaliyetlerini sonlandırma konusunda ileri düzey görüşmelerde bulunuyor”. Harings, Aralık ayı ortasında “araştırmalar, şirketi gereken özen ve sorumlulukla yönettiğimizi gösteriyor” şeklindeki güvenini dile getirmişti.

ayrıca oku

Andreas Reckwitz (53), Berlin'deki Humboldt Üniversitesi'nde genel sosyoloji ve kültürel sosyoloji profesörüdür.

Harings'in yanı sıra CFO Rainer Verhoeven ve Üretim Direktörü Heiko Arnold da pozisyonlarını kaybedecek. Denetim kurulunun tamamı tarafından nihai kararın Salı günü verilmesi planlanıyor. Edinilen bilgiye göre Harings 30 Eylül'de, Verhoeven 30 Haziran'da, Arnold ise 29 Şubat'ta yönetim kurulundan istifa edecek. Bu yönetim kurulu üyeleri, ayrılana kadar kendi görevlerini yerine getirmeye devam edeceklerdir.”

ARŞİV - 11 Mayıs 2023, Hamburg: Aurubis Doğu fabrikasının giriş kapısının üzerindeki
dpa +++ dpa-Bildfunk +++"/>

Avrupa'nın en büyük bakır izabe tesisi olan Aurubis, Hamburg'da bulunuyor

Kaynak: dpa

Denetleme kurulu, kişisel ayrıntıları, birkaç olağanüstü dolandırıcılık ve hırsızlık vakasının ardından Aurubis'te meydana gelen hasardan sonuçlar çıkarmak için kullanacaktı. Kontrol komitesi, bir hukuk firmasının işlediği suçlarla ilgili olarak kurulun sorumluluğuna ilişkin soruşturma başlatmıştı. Raporun Ocak ayı ortasında bekleniyordu.

Aurubis birçok vakada suçluların kurbanı oldu. Sonuç olarak, Aralık ayında 2022/23 (30 Eylül) yıllık sonuçlarını sunarken şirket 169 milyon euroluk metal kıtlığından bahsetmişti. Hasar nedeniyle, en önemli iç kontrol rakamı olan vergi öncesi faaliyet kârı (EBT) üçte bir oranında düşerek 349 milyon avroya geriledi; satışlarda ise neredeyse yüzde 8'lik bir düşüşle 17,1 milyar avroya geriledi. Harings'in daha önceki bilgilerine göre Aurubis artık güvenlik önlemlerini önemli ölçüde artırdı.

9 Ocak 2024, Hamburg: Sanıklar ve avukatları, Aurubis şirketinin zararına toplam on iki suç işlediği söylenen şüpheli bir hırsız çetesine karşı yeni bir duruşma günü başlamadan önce mahkeme salonundalar.

Sanıklar ve avukatları, şüpheli bir hırsız çetesine karşı yeni bir duruşma günü başlamadan önce mahkeme salonunda duruyorlar

Kaynak: dpa

Büyük ölçekli dolandırıcılık şirket için özellikle acı vericiydi. Bu, metal envanterinin düzenli kontrolleri sırasında fark edildi. Hedef envanterden önemli sapmaların yanı sıra belirli geri dönüşüm teslimatlarının özel numunelerinde de sapmalar vardı. Aurubis, yüksek düzeyde değerli metal içeren manipüle edilmiş numunelerin teslim edildiğini, ancak teslimatların daha sonra önemli ölçüde daha az değerli metal içerdiğini ve bunun da sonuçta aşırı faturaların ödenmesine yol açtığını varsayıyor.

Şu anda Hamburg bölge mahkemesinde bir grup erkeğe karşı dava sürüyor. Hafta sonu, yakın zamanda başka bir hırsızlık girişiminin daha olduğu öğrenildi. İhbar üzerine bir adam fabrika kapısında durduruldu ve sırt çantasında şüpheli malzemeler bulundu. Daha sonra adamın dairesinde daha fazla kanıt görüldü.