Federal Sayıştay, demiryolu patronu Lutz'u yalan beyanda bulunmakla suçladı

trueliving

New member
İşletme Gizli iletişimde

Federal Sayıştay, demiryolu patronu Lutz'u “yanlış beyanda bulunmakla” suçluyor.

Şu an: 13:16| Okuma süresi: 2 dakika

Richard Lutz, Mart 2017'den bu yana Deutsche Bahn AG'nin Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Richard Lutz, Mart 2017'den bu yana Deutsche Bahn AG'nin Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Kaynak: dpa/Hannes P Albert

WELT podcast'lerimizi buradan dinleyebilirsiniz

Gömülü içeriğin görüntülenmesi için, kişisel verilerin iletilmesine ve işlenmesine ilişkin geri alınabilir onayınız gereklidir; çünkü gömülü içeriğin sağlayıcıları, üçüncü taraf sağlayıcılar olarak bu izni gerektirir. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Anahtarı “açık” konuma getirerek bunu kabul etmiş olursunuz (herhangi bir zamanda iptal edilebilir). Bu aynı zamanda GDPR Madde 49 (1) (a) uyarınca belirli kişisel verilerin ABD dahil üçüncü ülkelere aktarılmasına ilişkin onayınızı da içerir. Bu konuda daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Sayfanın altındaki anahtarı ve gizliliği kullanarak onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Demiryolu patronu Richard Lutz, şirketin federal hükümetin taşımacılık politikası hedeflerini “1:1” olarak benimsediğini “yanlış bir şekilde” ve kendi yargısına rağmen iddia ettiğinden, Federal Denetim Ofisi onu “yanlış beyan” vermekle suçladı. Ve ona hâlâ ne kadar güvenilebileceği konusunda şüpheleri var.

DFederal Denetim Ofisi, Federal Ulaştırma Bakanlığı ile yaptığı gizli bir yazışmada Deutsche Bahn patronu Richard Lutz'u sert bir şekilde eleştirdi. Denetim kuruluna, “yanlış bir şekilde” ve kendi bilgisine rağmen, grubun federal hükümetin ulaştırma politikası hedeflerini “1:1” olarak benimsediğini iddia etti. Aslında demiryolu hedeflerine ne zaman ulaşmak istediğine dair herhangi bir bilgi vermedi. “Böylesine yanlış bir beyan”, “sahibi olan federal hükümetin CEO'ya güvenmeye ne ölçüde devam edebileceği konusunda şüpheleri artırıyor.” “Spiegel” bunu Cuma günü bildirdi.

Sayıştay'a göre, denetim kurulundaki federal temsilciler “bariz çelişki” konusunda bilgilendirildi ancak itiraz edilmeden bunu kabul ettiler. Federal hükümet başka yerlerde de takipte bulunmadı; örneğin dijital otomatik debriyaj (DAK) için planlanan test çalışmalarının yalnızca yüzde 40'ı 2021'in başında gerçekleştirilmişti.

DAK, demiryolunun yük taşımacılığındaki payının arttırılması için bir ön koşul olarak görülüyor; trafik ışığının 2030 yılına kadar yüzde 25 olması hedefleniyor. “Wirtschaftsweise” tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre DAK, yük taşımacılığının verimliliğine “kesin bir iyileşme” getirebilir. Ancak ülke genelinde ne zaman satışa sunulacağı henüz bilinmiyor.

ayrıca oku

Plaj servisi bekliyor: Aksi takdirde Schlei bölgesinde arabanız olmadan kaybolacaksınız

Demiryolu, denetim kuruluna DAK olmadan “100 yıl önceki gibi” çalışacağını yazdı. Sayıştay'a göre sorun “dijitalleşmenin yavaş ilerlemesinin belirtisi”. Ulaştırma Bakanlığı, demiryolunun denetim kuruluna “boş sözler kullandığını ve anlaşılmaz kavramlar sunduğunu” kabul etti.

Demiryolu, “koalisyon anlaşmasından temel demiryolu politikası hedeflerini benimsediğini” duyurdu. Denetleme Kurulu “hedefler, gelişim taşları, zaman ufukları ve çerçeve koşulları” konusuna “kapsamlı bir şekilde dahil oldu”.