Siegfried Russwurm: Thyssenkrupp denetim kurulu başkanı çifte oy hakkını eski durumuna getirecek

trueliving

New member
İşletme Siegfried Russwurm

Thyssenkrupp denetim kurulu başkanı çifte oy hakkını eski durumuna getirecek

Şu an: 02:08| Okuma süresi: 2 dakika

Thyssenkrupp denetim kurulu başkanı ve BDI başkanı Siegfried Russwurm

Thyssenkrupp denetim kurulu başkanı ve BDI başkanı Siegfried Russwurm

Kaynak: Christian Kruppa

Çelik grubu Thyssenkrupp'un denetim kurulu başkanı Siegfried Russwurm, iş konseyi ve IG Metall'in eleştirilerine karşı çelik bölümünün kısmi satışında çifte oy hakkının kullanılmasını savunuyor ve üretimin durdurulması konusunda uyarıyor.

BENÇelik şirketi Thyssenkrupp'un geleceği konusundaki anlaşmazlıkta, denetim kurulu başkanı Siegfried Russwurm, gerekirse kontrol komitesindeki çalışanların oylarını geçersiz kılmak için bir kez daha çifte oy kullanmaya hazır. “Hiçbir zaman 'basta patron' olmadım. Ve denetim kurulu başkanı olarak asla öyle olmayacağım,” dedi Russwurm, WELT AM SONNTAG ile yaptığı röportajda. “Dolayısıyla gelecekte çifte oy hakkının tekrar kullanılmasını göz ardı eder miyim? HAYIR.”

Seçim özgürlüğü ve keyfilik yoktur. “Bir ihtiyaç varsa bununla yüzleşmelisiniz.” Sonuçta, denetim kurulu başkanının şirketin çıkarları doğrultusunda sorumlu bir şekilde hareket etme ve uygun kararları alma yükümlülüğü vardır.

Yönetici, çalışma konseyi ve Thyssenkrupp'taki IG Metall'in yaklaşımına yönelik eleştirilerine yanıt verdi: Grup şu anda çelik bölümü Steel Europe'un bir kısmını Çek milyarder Daniel Kretinsky'nin EP Şirketler Grubuna (EPCG) satıyor.

ayrıca oku

Thyssenkrupp Marine Systems tarafından Singapur için inşa edilen Tip 218SG denizaltı

Ancak “nasıl” sorusu Thyssenkrupp'ta büyük heyecan yaratıyor. Çünkü ilgili karar, çalışan bankanın oylarına karşı denetim kurulunda verilmişti. Sonuçta belirleyici olan, Russwurm'un denetim kurulu başkanı olarak ikinci kez kullandığı çifte oy hakkıydı.

Aynı zamanda BDI endüstri derneğinin başkanı olan Russwurm, yaklaşımını çelik bölümünün zor durumuyla gerekçelendirdi. “Çelik sektörüyle zor sulardayız” dedi. “Zaman faktörü büyük bir rol oynuyor. Özellikle de Thyssenkrupp çok uzun süredir beklediği için.”

Yapısal sorunların artık çözülmesi gerekiyor

Çelik işi artık grubun diğer tüm alanlarını aşağı çeken bir risk olmamalı. Denetleme kurulu başkanı, “Belki veya bir noktada değil, şimdi bir çözüme ihtiyacımız var” dedi. “Durum kendi kendine iyileşmeyecek.” Bu, geçici bir ekonomik gerilemeyle değil, çözülmesi gereken yapısal sorunlarla ilgili.

Aynı zamanda, çelik şirketindeki çalışanları, çelik bölümünün geleceği konusundaki anlaşmazlığı “müşterilerin sırtından” çözmemeleri konusunda uyardı. Üretimin durması veya buna benzer bir durum, mevcut ekonomik gerginlikte şirket için tehlikeli olabilir. durum ve dünya çapında ciddi bir kapasite fazlası söz konusu. Russwurm, “Bu en büyük zararı kendinize verir” dedi. “Görevli herkesin bunu bildiğini varsayıyorum.”

Burada üçüncü taraflardan içerik bulacaksınız

Gömülü içeriğin görüntülenmesi için, üçüncü taraf sağlayıcılar olarak gömülü içeriğin sağlayıcıları da bu izni gerektirdiğinden, kişisel verilerin iletilmesine ve işlenmesine ilişkin geri alınabilir onayınız gereklidir. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Anahtarı “açık” konuma getirerek bunu kabul etmiş olursunuz (herhangi bir zamanda iptal edilebilir). Bu aynı zamanda GDPR Madde 49 (1) (a) uyarınca belirli kişisel verilerin ABD dahil üçüncü ülkelere aktarılmasına ilişkin onayınızı da içerir. Bu konuda daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Sayfanın altındaki anahtarı ve gizliliği kullanarak onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.