VW: Ağ kesintisi otomobil üreticisini felç etti – üretim durma noktasına geldi

trueliving

New member
eÇarşamba günü bir BT kesintisi Volkswagen Grubu’nun merkezi altyapısını felç etti. Bir şirket sözcüsü, birçok fabrikada üretimin durma aşamasında olduğunu doğruladı. “Handelsblatt” daha önce bunu bildirmişti.

Akşam bir şirket sözcüsü, “Wolfsburg lokasyonunda ağ bileşenlerinde BT kesintisi olduğunu doğrulayabiliriz” dedi. Aksaklık saat 12.30’dan beri mevcut ve şu anda analiz ediliyor. Araç üreten fabrikalara yönelik çıkarımlar var.” Mevcut analiz durumuna göre, sistem arızasının nedeninin dışarıdan bir saldırı olması pek mümkün görünmüyor. Düzeltme üzerinde çok çalışıyoruz.

ayrıca oku

“Kusursuz Fırtınadan Önce”

Handelsblatt’a göre nedeni henüz bilinmiyor. Şirket kriz ekibini topladı. Gazeteden alınan bilgiye göre BT’nin büyük bölümlerinin ve ayrıca VW üretim tesislerinin etkileneceği söyleniyor. Şirkete göre Wolfsburg’daki ana tesisin yanı sıra Emden, Osnabrück ve Zwickau’daki üretim şu anda durma aşamasında. Şu anda Wolfsburg genel merkezindeki ofislerde de hiçbir şey olmuyor.

Sözcü başlangıçta yurtdışındaki etkisi hakkında hiçbir şey söyleyemedi. Sorunun ne zaman çözüleceğini ve üretimin yeniden başlayacağını tahmin etmek henüz mümkün değil.

Burada üçüncü taraflardan içerik bulacaksınız

Gömülü içeriğin görüntülenmesi için, üçüncü taraf sağlayıcılar olarak gömülü içeriğin sağlayıcıları bu izni gerektirdiğinden, kişisel verilerin iletilmesi ve işlenmesine ilişkin geri alınabilir onayınız gereklidir. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Anahtarı “açık” konuma getirerek bunu kabul etmiş olursunuz (herhangi bir zamanda iptal edilebilir). Bu aynı zamanda GDPR Madde 49 (1) (a) uyarınca belirli kişisel verilerin ABD dahil üçüncü ülkelere aktarılmasına ilişkin onayınızı da içerir. Bu konuda daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Sayfanın altındaki anahtarı ve gizliliği kullanarak onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.