Balık Burcu Kadını (20 Şubat-20 Mart)

trueliving

New member
Balık Burcu Kadını (20 Şubat-20 Mart)


Sevgili balık burcu kadını, sizler Neptün’ün kızlarısınız ve bu “Esrarlıyım” demektir.
Neredeyse hepiniz birer ilham perisi sayılırsınız. Bir peri kadar sevimli, narin, görür görmez hemen bir parçasına sahip olmak istediğimiz bir pırıltı. Fakat bir peri kadar da ele avuca sığmaz, zapt edilemez.
Ne zaman, nasıl bir karar verdiğiniz, kimi sevip kimden kaçtığınız çoğunlukla anlaşılmaz. Sizin bizlere benzemeyen nedenlerle verdiğiniz kararlar vardır. Mantığınız başka türlü çalışır. Tüm bu peri tozu bileşimi nedeniyle sizleri çok sever ve çok kızarız. Ama kesin olan şu ki, çekim alanınızdan ayrılamayız. Ayrılmak da istemeyiz zaten.
Balık burcu kadını için mantıktan ziyade sezgiler tarafından yönetilir demek yanlış olmaz. Rüyalar ve hayallerle beslenirsiniz. Hayal gücünüz en özel yeteneğinizdir. Hatta hayallerle gerçeklerin birbirinin yerine geçtiği bir noktadan bakarsınız dünyaya. Bu durum maddi ve katı gerçeklere uyum sağlama konusunda sizin için zorluk yaratsa da, dünyamız için çok gerekli bir bakış açısı sizden sağlanır. Evet, pek çok sanatçı balık burcu içinden yani sizin aranızdan çıkmıştır.
İnsanların, hayvanların hatta bitkilerin acılarına başınıza gelmişçesine ortak olursunuz. Şefkatiniz, merhametiniz ta içinizden gelir. Gerekirse fedakarlık etmekten kaçınmazsınız. Ama bencil bir yanınız da vardır. O bencil yanınız fedakarlıklarınızın sürekli takdir edilmesini ister ve bu takdir gelmeyince öfkeniz müthiş olur.
Son derece duyarlısınız. Nezaketsizlik, kabalık ve merhametsizlik balık burcu kadınının kaldıramayacağı davranışlardır. Tahammül sınırınız değişkendir, pek bilinemez. Buna güvenip tepenize çıkmaya kalkanlar olabilir. O ara siz pek önem vermez bir görünüm sergiler, içinizde bir yerde biriktirirsiniz. Sonra bambaşka bir yerde hatta bambaşka bir kişiye karşı öyle bir patlarsınız ki, bu kadar yumuşak bir insanın içinden çıkan yeşil dev etrafınızı şok eder. Aslında, sizi de öyle.

Karamsarlıkla neşe arasında gider gelirsiniz. Bu gidiş gelişlerin çok da önemli bir sebebi olmayabilir. O gün yaptığınız yemeğin güzel olması bütün dünyanın iyi ve yaşanır olmasına neden olabilir sizin için örneğin. Fakat başka bir gün aynı yemek yüzünden dünyayı berbat bir cehennem olarak tanımlamanız da olasıdır. Gerçeklerle yüzleşmek istediğiniz pek söylenemez ve bu nedenle sık sık rüyalara kaçarsınız. Balık burcu kadar uykuya düşkün bir başka burç yoktur. Hemen her yerde, hem de uzun uzun uyuyabilme yeteneğine sahipsiniz. Bravo!
Fakat bütün bu fırtınalar sizin içinizde kopar. İçsel derinliğiniz o derece yüksektir ki, bunu anlatmak için çaba göstermezsiniz. Nasılsa sizden başka kimse anlamayacaktır. O halde ne gerek var ki?
Böylece dışarıya sorunlarınızı değil ancak neşenizi ve enerjinizi yansıtırsınız. İlginç bir şekilde de huzur saçarsınız. İnsanlar sizin yanınızda sakinleşir, iyimser ve neşeli bir ruha bürünür. Telaştan nefret edersiniz. Acele işlerle işiniz olmaz hiç. Bütün bunlar birleştiğinde bir kurdu kuzuya çevirmeniz işten değildir. Ne mutlu size.
Sevilmek istersiniz. Sadece sevilmek. Romantizmin bir dibi varsa siz o dibin de dibisiniz. Hiç bir romantik eylem sizin açınızdan gülünç olamaz. Şiirler, şarkılar, güller sizin içindir. Kaleden kızları kurtaran şövalyeler, aşkı için intihar edenler, sevgilisi için dağları delenler, çölde gezenler… Bunlar başkaları için klişe olabilir. Oysa sizin için her biri saygıdeğer kahramanlardır. Şu malum şarkı sizin için şöyle söylenmeliydi: Yeter ki romantik olsun aşk.
Aşk sizin için baştan aşağı romantizmdir. Bahse varız, epeyce platonik aşk geçti başınızdan. Hatta sevgilinin bir hayal ürünü olması aşkınızı daha da büyütür. Sonuçta, o sevgili gerçek kimliğiyle hayatınıza girip hayallerinizi yıkmadı ya. İşte bu en güzel aşktır sizin için.
Bir ömür boyu uzaktaki bir sevgiliye bağlı ve bununla mutlu yaşayabilen balık kadınları görülmüştür. Tertemiz, el değmemiş, saf… Bu sözcükler sizin aşk tanımınızdır. Ha, bir de aşk mevzusundaki utangaçlığınızı da eklemek isteriz. Siz kolay kolay aşkını itiraf edemeyenlerdensiniz.
Aaah, ah! Sevgiliniz ne şanslı, eski sevgiliniz ne şanssızdır bir bilseniz. Hayatınızdaki erkeğe onun size verdiğinin yüz katını verir, sever, şımartır, yere göğe sığdıramadığınız bir aşkla seversiniz onu. Fakat gün gelir de o sevgili hayatın gerçekliği içerisinde sıkıcılaşır, sıradanlaşırsa bir bahaneyle uzaklaşırsınız ondan. Ayrılırsınız demedik bakın, uzaklaşırsınız. Hatta asıl tabiri kullanmak gerekirse “Ufak ufak uzarsınız.” Ayrılık konuşmaları acı gerçeklerdir ve sizin onlarla bir ilginiz olamaz. Kalbinizi o kadar kırar ki ayrılıklar, ayrıldığınızı kendinize bile söylemezsiniz. Kesin bir bitiş hakkında bir fikri olmayan sevgili sizin ona geri döneceğinizi sanır, hatta siz de bir süre öyle zannedersiniz… Sonunda o mevzu öylece kalır.

Ama durun, hemen ayrılık bahsine geçmeyelim. Sizin ne kadar istenir, beğenilir bir “dişi” olduğunuzdan henüz söz etmedik. Balık kadınları bir erkeğin içindeki “erkek” yanı fena halde gıdıklar. O hülyalı ve masum tavırlarınız, hayata karşı çaresiz görünüşünüz hemen her erkeği deli gibi cezbeder. Sizin istediğiniz en ufak yardım onlar için emir telakki edilir. Sizi pohpohlamak, sarmak, kucaklamak ve kaçırmak için sıraya girerler. Zarafetiniz, telaşeden uzak durmanız, inceliğiniz, nezaketiniz ve belki de en önemlisi talepkar olmadaki utangaçlığınız yüzünden erkeklerin şımartmayı en çok sevdikleri kadınlar sizin aranızdan çıkar. Her erkek sizin yanınızda kendisini güçlü ve kadını için dünyayı alt edebilecek cesarete sahip bir şövalye gibi görür. Sizin yanısıra kendisinde yarattığınız bu etkiye de aşık olur. Siz uğruna savaşlar çıkarılabilecek bir kadınsınız sevgili balık. Bu noktada, Truvalı Helen’in bir balık olması gayet de akla yakın görünüyor bizce.
Bunca korumasızlığınızla aslında bu dünyada yaşamanız pek kolay olmazdı ama işte bununla başa çıkabilmeniz için size müthiş bir hediye verildi: Şans! Burcunuzun yöneticisi Neptün şans ve bolluk gezegenidir. Bazı zamanlarda kimse için açılmayan kapıların sizin için açıldığını, çözümü mümkün olmayan problemlerin sizin hiç bir çaba göstermenize gerek kalmadan çözülüverdiğini, hayatınızın en ihtiyaç duyduğunuz döneminde o ihtiyacı giderecek insanların karşınıza çıktığını mutlaka deneyimlemişsinizdir. Anlayacağınız sevgili balıklar, dünya sizin hayatta kalmanız için çalışır.

Velhasıl sevgili balık, iyi ki doğdunuz. Siz bizim masum ve şanslı tarafımızsınız. Siz olmasaydınız dünyamız sihirden yoksun kalırdı. Hayallerden, rüyalardan, bolluk ve bereketten yana da öyle.
Doğum gününüz kutlu olsun. Nice yıllara J