“Kripto para ticareti” – yatırım dolandırıcıları özel yatırımcılardan 113 milyon avroya kadar çaldı

trueliving

New member
MŞüpheli yatırım dolandırıcılarının Almanya ve diğer birçok Avrupa ülkesindeki insanlara 113 milyon avro zarar verdiği görülüyor. Bu, Thüringen Eyaleti Kriminal Polis Ofisi ve Erfurt'taki savcılık tarafından duyuruldu.

Salı günü müfettişler Almanya'nın yanı sıra Avusturya, İsviçre ve Çek Cumhuriyeti gibi diğer birçok ülkede büyük ölçekli baskınlar başlattı. Bu sırada diğerlerinin yanı sıra altı sanık tutuklandı.

Savcılık ve Erfurt Eyalet Kriminal Dairesi'ne göre grubun Almanya, İsviçre, Avusturya ve İspanya'da özel yatırımcıları dolandırdığı söyleniyor. İnternet üzerinden ve doğrudan satış çalışanları aracılığıyla kripto paralarla ilgili olduğu iddia edilen yatırım ürünlerini sundular. Müfettişlere göre, diğer şeylerin yanı sıra, “üç yıl içinde yüzde 200'lük bir getiri elde edilmesi aslında imkansız olan” bunların reklamını yaptılar.


Burada üçüncü tarafların içeriğini bulacaksınız

Gömülü içeriğin görüntülenmesi için, kişisel verilerin iletilmesine ve işlenmesine ilişkin geri alınabilir onayınız gereklidir; çünkü gömülü içeriğin sağlayıcıları, üçüncü taraf sağlayıcılar olarak bu izni gerektirir. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Anahtarı “açık” konuma getirerek bunu kabul etmiş olursunuz (herhangi bir zamanda iptal edilebilir). Bu aynı zamanda GDPR Madde 49 (1) (a) uyarınca belirli kişisel verilerin ABD dahil üçüncü ülkelere aktarılmasına ilişkin onayınızı da içerir. Bu konuda daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Sayfanın altındaki anahtarı ve gizliliği kullanarak onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.Soruşturmanın mevcut durumuna göre mağdurların paraları hiç yatırılmamış, şüpheliler tarafından kendi amaçları için kullanılmıştı. Soruşturma bir yıldır devam ediyordu ve Federal Mali Denetleme Otoritesi'nden gelen bir ihbar üzerine başlatıldı.