Tekeller Komisyonu, Deutsche Bahn’ın dağılmasını tavsiye ediyor

trueliving

New member
İşletme “Grubun yeniden yapılandırılması gerekiyor”

Tekeller Komisyonu, Deutsche Bahn’ın dağılmasını tavsiye ediyorDurum: 03:18| Okuma süresi: 2 dakika
Sorunlu bir şirket: Deutsche Bahn'ın Berlin'deki genel merkezi
Sorunlu bir şirket: Deutsche Bahn’ın Berlin’deki genel merkezi

Kaynak: Fabian Sommer/dpa/simge görseli


Deutsche Bahn müşterilerinin gelecekte gidecekleri yere daha kolay ulaşabilmeleri için Tekeller Komisyonu yine grubun bölünmesini tavsiye ediyor. Trafik ışığının planladığı dönüşüm, bir etiket değişikliğinden daha fazlası olmalıdır.

DFederal hükümete rekabetle ilgili konularda tavsiyelerde bulunan tekeller komisyonu, Deutsche Bahn’ın bölünmesini tavsiye ediyor. “Süddeutsche Zeitung” komite başkanı Jürgen Kühling, “Deutsche Bahn Group’un yeniden yapılandırılması gerekiyor” dedi. Kühling, trafik ışığı koalisyonunun kamu yararına yönelik bir altyapı toplumu oluşturmayı öngören planlarının “kapsamlı bir reform paketinin mantıklı bir bileşeni” olduğunu söyledi.

Tekeller komisyonu başkanı, planlanan yeniden yapılanmanın “ayrışma yolunda iyi bir adım” olduğunu söyledi. Sonunda, büyük kazanan raylar olmalı. Politikacıların “bu fırsatı şimdi değerlendirmeleri” gerektiğini talep etti ve dönüşümün sadece bir etiket değişikliği olmaması gerektiği konusunda uyardı.

Bu Salı günü Kühling, Tekeller Komisyonu tarafından hazırlanan dokuzuncu “Demiryolu Sektörü Raporu”nu yayınlayarak Federal Hükümet ve Federal Ulaştırma Bakanlığına teslim etmek istiyor. Raporda uzmanlar, demiryolu sektöründe daha fazla rekabeti ve kapsamlı reformları savunuyor.


ayrıca oku


2022'de Deutsche Bahn uzun mesafe trenlerinin sadece yüzde 65'i zamanında geldi


Kühling, yeni ağ toplumunun ortak faydaya yönelik olması gerektiğini talep etti. Bu nokta, uygulama sırasında sulandırılmamalıdır, çünkü ancak o zaman yolcular fayda sağlayacaktır.


ayrıca oku
Tekeller Komisyonu uzun süredir Deutsche Bahn’ın tasfiye edilmesi ve devlete ait şirketin altyapı ve ulaşım bölümlerine bölünmesi için çağrıda bulunuyor. Konsepte göre, altyapıyı işletenler ile bu altyapıyı kullananlar birbirinden kesinlikle ayrılmalıdır.

Amaç, demiryolu pazarında daha fazla rekabet ve Deutsche Bahn’da daha fazla kalite. Deutsche Bahn son zamanlarda grevler, gecikmeler, birçok şantiye ve memnun olmayan müşterilerle mücadele ediyor. Kühling, demiryolunun uzun yıllardır yetersiz finanse edildiğini ve önemli bir yatırım birikimi olduğunu söyledi. Bu artık ele alınacaktır. Kühling, “Ama bu çok fazla dayanma gücü gerektiriyor” dedi.